DZIAŁ PRZERYWANIA CIĄGÓW ALKOHOLOWYCH DPCA

Na zdjęciu: znak drogowy wskazujący skrzyżowanie ulic Okopowej i Kolskiej, przy którym mieści się ośrodek.

To mały kameralny, wysoce wyspecjalizowany i bardzo doświadczony stacjonarny dział, w którym bezpiecznie i dyskretnie przerywamy ciągi alkoholowe – jednocześnie wspierając naszych Klientów w sposób terapeutyczny i farmakologiczny. Opieką Terapeutyczną obejmujemy również rodziny osób przerywających ciąg alkoholowych i inne bliskie im osoby. Kameralne, jedno i dwu osobowe pokoje Działu DPCA znajdują się w osobnej, bocznej części budynku, wyposażonej w oddzielne sanitariaty, pomieszczenia zabiegowe i drzwi wejściowe.

Atutem naszego działu jest również to, że dopuszczamy możliwość przyjęcia Klientów będących pod wpływem niewielkiej dawki alkoholu.

Każde przyjęcie do działu jest poprzedzone badaniem alkomatem oraz badaniem i wywiadem lekarskim – osoba zgłaszająca się nie potrzebuje skierowania. O przyjęciu decyduje lekarz Ośrodka na podstawie stanu psychofizycznego osoby badanej.

Zapewniamy ciepłą i serdeczną atmosferę, całodobową opiekę medyczną, diagnostykę laboratoryjną oraz pełne wyżywienie.

Zalecamy pobyt co najmniej przez trzy doby, lecz wychodząc na przeciw naszym Klientom, możliwy jest również pobyt na jedną dobę z możliwością jego dalszego przedłużenia.

Nasz personel posiada duże doświadczenie w zakresie pomocy osobom uzależnionym oraz ich bliskim. Nadzór nad naszymi podopiecznymi w trybie całodobowym sprawują:

– Lekarz Dyżurny;

– Pielęgniarka;

– Ratownik Medyczny,

– Terapeuta ds. uzależnień.

Ukierunkowani na niesienie pomocy proponujemy Państwu najkorzystniejszą ofertę cenową w mieście. Nasz dział nie współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Udając się do nas warto zabrać: dokument tożsamości, piżamę, ręcznik, obuwie pod prysznic, przybory toaletowe, posiadaną dokumentacje medyczną, leki przyjmowane w następstwie chorób przewlekłych.

Na miejscu istnieje możliwość płacenia gotówką, kartami płatniczymi/kredytowymi oraz zbliżeniowo za pomocą  urządzeń mobilnych.  

Grafika pokazuje logo SODON.

Na terenie placówki znajdują się automaty z zimnymi napojami gazowanymi oraz drobnymi przekąskami.

Pokoje w których przerywamy ciągi alkoholowe wyposażone są w telewizory i znajdują się w strefie bezpłatnej sieci internetowej Wi-Fi.  Nasi Klienci w porozumieniu z Terapeutami uzależnień mogą korzystać również z obszernej biblioteki DPCA.

Zachęcamy do telefonicznego potwierdzania wolnych miejsc. Przez telefon chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie dodatkowe pytania.

Mapa:

Szczegółowe informacje dotyczące Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych oraz Klauzula Informacyjna o Przetwarzaniu Danych Osobowych znajdują się w:

Biuletynie Informacji Publicznej SODON

Facebook Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych